Piec stalowy wolnostojący KOZA TITAN BLACK 11kW fi 150

6 570,00 zł brutto

5341.463415 netto

28
Ilość

 

Kupujesz bezpiecznie

 

Szybka dostawa produktu

 

Prawo odstąpienia od umowy

TITAN BLACK to piec z eleganckim czarnym wyłożeniem.

TITAN to stalowy piec wolnostojący o zaokrąglonym froncie, który umożliwia widok ognia z różnego kąta.

Stanowi świetne rozwiązanie dla osób, które pragną prawdziwego ciepła domowego ogniska, ale nie dysponują dużą przestrzenią.

Nowoczesne rozwiązania techniczne gwarantują ekonomiczne i ekologiczne spalanie.

 
MAKSYMALNE WYKORZYSTANIE ENERGII

Efektywniejsze spalanie i dłuższe utrzymywanie temperatury dzięki wyłożeniu komory spalania TERMOTEC, materiałem akumulującym ciepło, który podwyższa temperaturę w palenisku.
 
Dopalanie cząstek opału dzięki deflektorowi, który wydłuża drogę spalin. Proces ten podnosi również efektywność spalania oraz gwarantuje lepsze wykorzystanie energii, a tym samym minimalizuje emisję szkodliwych substancji do atmosfery.
 
Dostarczanie powietrza do wkładu odbywa się wyłącznie z zewnątrz, dzięki wbudowanemu króćcowi dolotu powietrza fi 100 mm. Jego regulacja odbywa się za pomocą przepustnicy ustawianej jednym regulatorem znajdującą się poniżej drzwiczek, co wyklucza błędy w niewłaściwym użytkowaniu. Cały mechanizm działa bardzo cicho i bezawaryjnie.
 
We wkładzie zastosowany jest potrójny system dopowietrzenia komory spalania. Powietrze pierwotne, ułatwiające rozpalanie drewna, dostarczane jest pod ruszt. Powietrze wtórne - zapewniające ekonomiczne i ekologiczne spalanie - dostarczane jest otworami w tylnej ścianie.
 
Dodatkowo we wkładzie zastosowany jest system czystej szyby (kurtyna powietrza), czyli powietrze dostarczane jest bezpośrednio na szybę poprzez system kanałów umieszczonych na bokach kominka. W ten sposób dostarczany jest tlen do górnej części komory spalania, w której następuje dopalanie gazów powstałych w procesie spalania drewna, co dodatkowo ogranicza emisję szkodliwego CO do atmosfery.
 
Zastosowanie takiego systemu dopowietrzenia umożliwia bardzo precyzyjne sterowanie procesem spalania.
 

EKOLOGICZNE SPALANIE

Urządzenie spełnia wymagania Ekoprojektu oraz normy BImSchV 2, wyznaczającej maksymalną emisję CO.
 


 

BEZPIECZEŃSTWO NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE

Front wkładu wyposażony w ceramikę żaroodporną wytrzymująca temperaturę do 660°C. Oferowane przez Nas szkło posiada certyfikat jakości i bezpieczeństwa.
 
Specjalna perforowana konstrukcja klamki chroni przed nadmiernym nagrzewaniem, co wpływa na wysoki komfort użytkowania kominka.
 
Korpus i front wkładu odporne na działanie wysokich temperatur dzięki zastosowaniu wysokogatunkowej stali.
 
Doskonała szczelność, dzięki solidnym spawom wykonanym w osłonie gazu szlachetnego. Elementy stalowe wycinane laserowo przy pomocy nowoczesnych urządzeń, a następnie wyginane na giętarkach CNC.
  

WYGODNE UŻYTKOWANIE

W piecu zastosowano specjalnie profilowaną płytę dolną wykonaną z materiału TERMOTEC, która obniża palenisko, dzięki temu komora spalania jest głębsza i mieści w sobie większą ilość drewna
 
Wyjmowany ruszt i popielnik ułatwiają utrzymanie wkładu w czystości.
 
Ograniczone osadzanie sadzy następuje dzięki zastosowanemu systemowi czystej szyby. Kurtyna powietrzna odgradza szybę od paleniska. Dzięki temu nie brudzi się i oddaje do pomieszczenia więcej ciepła.
 
TITAN ma możliwość zamontowania wylotu spalin zarówno od góry, jak i z tyłu urządzenia, co ułatwia jego instalację. 

Pod paleniskiem znajduje się dodatkowa zamykana komora, w której ukryty jest system podłączenia dolotu. Otwieranie drzwiczek oparte jest o system klik-klak, który nie wymaga dodatkowego uchwytu.
  

NOWOCZESNY DESIGN

Praktyczna półka w górnej części pieca może stanowić miejsce na podgrzanie kubka z kawą lub herbatą. Z kolei postawienie w tym miejscu olejków eterycznych pozwoli uwolnić pełną gamę zapachu.

Solidna nowoczesna klamka, ułatwia szczelne zamknięcie drzwiczek. Dzięki temu urządzenie doskonale sprawdzi się w domach z rekuperacją.

Przestronna szyba frontowa w połączeniu z dużą komorą spalania w znaczący sposób wpływają na atrakcyjną wizję ognia.

 
KOZA/TITAN/BLACK

Opis

Termin realizacji
3 dni
Gwarancja
5 lat

Powiązane produkty

(Znajduje się 16 podobnych produktów z tej kategorii)