Nawietrzak okrągły z anemostatem, stabilizatorem, filtrem i czerpnią z blachy ocynkowanej malowana proszkowo biała
Nawietrzak z grzałką doprowadza świeże powietrze do wnętrza budynku wstępnie je podgrzewając. Termostat zapewnia automatyczną pracę grzałki: jest odpowiedzialny za włączenie jej, gdy temperatura napływającego powietrza jest niższa niż ok 3°C i wyłączenie, gdy jego temperatura wzrasta powyżej ok 10-15°C. Półceramiczne elementy grzejne same automatycznie regulują pobór mocy w zależności od ilości i temperatury przepływającego powietrza. Nawietrzak ten wyposażony jest standardowo w anemostat.
Na innych naszych aukcjach posiadamy wersje ze stabilizatorem przepływu. Stabilizator przepływu reguluje strumień przepływającego powietrza. Ogranicza nawiew i zabezpiecza przed zmianą jego kierunku, który mógłby wystąpić w pewnych warunkach atmosferycznych. Do każdego nawietrzaka dołączany jest dodatkowo filtr powietrza (oddzielnie, do samodzielnego montażu). Montaż filtra zapewnia skuteczne wychwytywanie kurzu i innych zanieczyszczeń przenoszonych przez powietrze.
ZASTOSOWANIE
- nawiew powietrza zewnętrznego do pomieszczeń
- wstępne ogrzanie przepływającego powietrza
- nawiew i regulacja przepływu powietrza do pomieszczeń (stabilizator)
Świeże powietrze zewnętrzne doprowadzone jest przez nawietrzaki zamontowane w pokoju dziennym lub sypialni. Zasysane powietrze przepływa przez kolejne pomieszczenia i usuwane jest przez kratkę wentylacyjną zamontowaną najczęściej w kuchni lub łazience. Aby powietrze mogło swobodnie przepływać od nawietrzaka do kratki wentylacyjnej, w drzwiach pomieszczeń należy wykonać podcięcie (szczelina min. 2 cm) lub zamontować kratki wyrównawcze.
|