Aby przeglądać tę stronę musisz zaakceptować przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności. Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.

Generator ciągu kominowego Czarny fi 150

1 918,00 zł brutto

1559.349593 netto

28

Ilość

 

Kupujesz bezpiecznie

 

Szybka dostawa produktu

 

Prawo odstąpienia od umowy

Generator ciągu kominowego

z kołnierzem zamykającym ocieplenie

Generator ciągu to nasada kominowa montowana na szczycie komina spalinowego lub dymowego. Jego zadaniem jest zwiększenie i stabilizacja ciągu kominowego niezależnie od wysokości, przekroju poprzecznego komina, wiatru czy innych czynników zewnętrznych. Generator ciągu wytwarza podciśnienie w przewodzie kominowym poprzez wykorzystanie zjawiska fizycznego - injekcji. Polega ono na wytworzeniu podciśnienia w głównym przewodzie kominowym poprzez wytworzenie strumienia powietrza w przewodzie pobocznym. Strumień powietrza wytwarzany jest przez wentylator znajdujący się poza obrębem przewodu kominowego. Ten sposób działania nie powoduje blokowania przewodu kominowego, a także zapewnia urządzeniu odpornoość na wysokie temperatury.

Konstrukcja generatora ciągu ma dwa bardzo ważne rozwiązania: w kanale kominowym brak jest jakichkolwiek obstrukcji - zamontowanie odpowiedniego generatora (o odpowiednim rozmiarze dyszy) nie powoduje zmniejszenia przekroju kanału dymowego. W dyszy nie ma jakichkolwiek elementów: jak widać na zdjęciach, jest ona przedłużeniem otworu w kominie. Komin z zamontowanym generatorem w dalszym ciągu spełnia wymogi przepisów prawa. W przypadku braku prądu, lub awarii urządzenia komin pracuje tak, jak bez nasady. Nie ma też problemów z czyszczeniem komina.

Spaliny zmieszane z wdmuchiwanym powietrzem wylatują pionowo na zewnątrz przez króciec wylotowy. Dymy są wyrzucane pionowo w górę, co powoduje nie tylko ich "rozcieńczenie" w powietrzu, ale elementy stałe (pyły) są odrzucane daleko od komina i dachu. Dodatkową zaletą jest wytwarzanie podciśnienia na całej długości kanału kominowego. Jest to o tyle ważne, że w przeciwieństwie do urządzeń grzewczyn z palnikami nadmuchowymi w kominie jest zachowane podciśnienie.

Dodatkową zaletą współpracy generatora i regulatora ciągu (np. RCO, RCP, RCW) jest wysuszanie komina. Jest to ważne, bo przy prawidłowym spalaniu paliwa wytwarza się między innymi para wodna. W przypadku występowania punktu rosy w kominie - przy wychłodzonych spalinach - para wodna wykrapla się na ściankach komina i zmieszana z innymi produktami spalania tworzy agresywne kwasy, które powodują erozję ceramiki lub korozję metalowych wkładów kominowych. Wysuszanie komina znacznie wydłuża jego trwałość.

Generator nie nadaje się do kotłów opalanych ekogroszkiem!

Spaliny wytwarzane przez piec spalający ekogroszek mają niską temperaturę, często w okolicy punktu rosy. Do tego przyczynia się też tryb pracy pieca - włączanie i wyłączanie, czyli podgrzanie i chłodzenie komina. Powoduje to kondensację pary wodnej na ściankach komina i nasad kominowych (w zależności gdzie będą najlepsze do tego warunki). Kondensat to woda zawierająca związki zawierające siarkę, które są agresywne wobec stali. Powoduje to korozję czasem nawet stali chromoniklowych.

Informacje techniczne:

Wymiary:


Zastosowanie:
* do wspomagania ciągu w kominach spalinowych i dymowych
* kiedy występują zawirowania powietrza na wylocie komina spowodowane jego niekorzystnym usytuowaniem
* przy niekorzystnej konfiguracji terenu, silnych i częstych wiatrach
* gdy przewód kominowy jest krótki lub jego średnica niewielka, przez co ciąg kominowy jest zbyt mały


W celu zoptymalizowania pracy Generatora Ciągu zalecamy dokupienie regulatora obrotów RO lub RO200, dostępnego na naszych aukcjach.

GCK150-CH-B-K-ML

Opis

Termin realizacji
3 dni
Gwarancja
2 lata